ارز دیجیتال, مقاله

ارز دیجیتال neo

ارز دیجیتال neo

ارز دیجیتال neo

مبارزه سختی برای بدست آوردن رهبری بازار ارزهای دیجیتال و بلاک چین ، بین ارزهای مختلف همچنان ادامه دارد. اتریوم در این راه پیش قدم بوده و قصد دارد کامل ترین سرویس قرار دادهای هوشمند و Dapps در دنیا باشد. به بدنبال اتریوم بسیاری از پروژه های مختلف رمزنگاری که هریک با هدف خاصی پدید آمده اند در حرکتند. اخیرا یک رقیب قوی و مدعی نیز به این رقابت پیچیده پیوسته است. neo( قبلا با عنوان antshares) شناخته میشد. اگر جزو افرادی باشید که پیگیر بازار آلت کوین ها هستند ، در چند هفته اخیر به احتمال زیاد نام ارز دیجیتال neo را بسیار شنیده اید. Neo یک ارز دیجیتال است که اخیرا بازده قدرتمندی را برای سرمایه گذاران خود به ارمغان آورده و در نهایت به قیمت ۵۲ دلار برای هر توکن رسیده است. این ارز تا مدتی زیاد مورد اهمیت نبود زیرا انتظار اصلاح قیمت وجود داشت . چند روز پیش  ، فعالیت ICO ها را در این کشور رسما ممنوع اعلام کرد و همین اتفاق تاثیر خود را روی قیمت Neo داشت. حالا اطمینان پیدا کردیم که قیمت ها بالاخره اصلاح پیدا کرده اند. حال که داستان این ارز انقدر جدی و مهم شد بیایید تا بررسی دقیق تری روی آن داشته باشیم. با تهران ماینر همراه باشید.

مقایسه بیت کوین و اتریوم

بلاک چین neo

بسیاری از افراد و کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال neo را اتریوم چینی یا قاتل اتریوم مینامند ، اما در این مقاله ما آن با چنین اسم هایی نام گذاری نمیکنیم. به نظر ما اغلب پروژه های ارز دیجیتالی که با هدف مشخصی برنامه ریزی شده اند دارای آینده درخشانی خواهند بود. Neo اولین پلتفرم منبع باز و رمزنگاری شده و بلاک چینی است که در چین راه اندازی شده. شبکه بلاک چین neo علاوه بر ارز دیجیتال neo ، دارای یک ارز دیجیتال دیگر به نام GAS است که قبلا با نام ANC-Antcoins شناخته میشد. در این مقاله به هر دوی آن ها خواهیم پرداخت. NEO خود را شبکه توزیع شده برای اقتصاد هوشمند نشان میدهد ، و هدف neo صحبت در مورد طرح اقتصاد هوشمند است.

زمینه های کاربردی Neo

  • دارایی های دیجیتال
سیستم قرار دادهای هوشمند  neo قصد دارد تا دارایی های سنتی را تبدیل به دارایی های دیجیتال کند. این دارایی های دیجیتالی کاملا غیر متمرکز است و با استفاده از گواهی های دیجیتالی روی شبکه بلاک چین ، توسط قانون محافظت میشود . که به نوبه خود نشان از جلب اعتماد دارد.
  • هویت دیجیتالی
Neo قابلیت ایجاد هویت افراد ، سازمان ها را به صورت الکترونیکی داراست. این هویت ها از طریق مکانیسم های تایید هویت چند عاملی مانند تشخیص صورت ، اثر انگشت ، تشخیص صدا و پیام کوتاه قابل استفاده خواهند بود.
  • قراردادهای هوشمند
عبارت قرار داد هوشمند اولین بار توسط یک متخصص رمزنگاری و برنامه نویس کامپیوتری ، نیک سازو ، در دهه ۹۰ میلادی بکار برده شد. بستر قرار داد هوشمند توسط پلتفرم neo ساخته شده است و واقعا یک پدیده انقلابی است. در سیستم neo برخلاف سایر سیستم عامل های قرارداد هوشمند ، شما نیازی به یادگیری یک زبان جدید برای قرار داد هوشمند ندارید. اگر شما یک برنامه نویس هستید که از زبان برنامه نویسی C# ، جاوا یا هر زبان برنامه نویسی اصلی استفاده میکنید ، میتوانید همین حالا شروع به رمزنگاری قراردادهای هوشمند خودتان کنید. دستگاه مجازی NEO از مزیت اطمینان ، همگرایی بالا و مقیاس پذیری بالا برای قرار دادهای هوشمند بر اساس بلاک چین استفاده میکند.
  • DApps
Neo با پشتیبانی مداوم و توسعه ابزارها و تکنیک های پخته تر ، از توسعه دهنده های برنامه های غیر متمرکز پشتیبانی خواهد کرد. برخی نمونه های DApps صندوق های هوشمند ، قرار دادهای هوشمند حقوقی با کمک هوش مصنوعی و مبادلات غیر متمرکز هستند.

ارز دیجیتال EOS

شبکه بلاک چین neo

مکانیزم توکن های NEO و GAS

همانطور که پیش تر گفتیم بلاک چین NEO دارای دو توکن neo و GAS میباشد ( در گذشته توکن neo  با عنوان Antshares و توکن  GAS با عنوان Antcoin شناخته میشد).
  • توکن neo به عنوان توکن سرمایه گذاری مستقیم در شبکه بلاک چین NEO بکار برده میشود. این توکن وسعت بازار ۱۰۰ میلیون توکنی را داراست که در ایجاد بلوک ، مدیریت شبکه و سایر موارد اجماع مورد استفاده قرار میگیرد. این ۱۰۰ میلیون توکن در طی فرآیند بلوک اصلی از قبل استخراج شده بودند. نکته منحصر بفرد در مورد ارز دیجیتال Neo در این است که برخلاف سایر ارزهای دیجیتال ، در واقعیت عدد تقسیم میباشد و کوچکترین واحد تقسیم عدد یک است.
  • توکن GAS تیز مانند neo تعداد ۱۰۰ میلیون است با این تفاوت که این توکن به عنوان سوخت بلاک چین NEO عمل میکند. بر خلاف توکن NEO ، توکن GAS از قبل یعنی ، قبل ایجاد شبکه استخراج نشده بود. ۱۰۰ میلیون توکن GAS طی ۲۲ سال و از طریق الگوریتم فروپاشی تولید میشود. از GAS برای تخصیص منابع و هزینه های شبکه برای عملیاتی نظیر اجرای DApps ، قراردادهای هوشمند و ایجاد انگیزه برای حفظ شبکه بلاک چین استفاده خواهد شد.

آینده ارز دیجیتال NEO

NEO  یک پروژه بلند پروازانه در حد اتریوم یا حتی فراتر از آن است. NEO براساس ساز و کار اجماع سهام که بطور قطع بهترین سیستم برای اثبات معاملات و سهام است ، اجرا میشود. سیستم اثبات رایانه ای پروژه neo براساس فناوری کووانتومی است که همین آن را یک سر و گردن بالاتر از سایر پروژه های بلاک چین قرار میدهد. علاوه بر این ها امکان کد گذاری قراردادهای هوشمند و DApps در زبان های برنامه نویسی اصلی مانند GO ،  C# و جاوا یک برتری مهم است. این نکته از اهمیت ویژه ای برای توسعه دهندگان دارد ، زیرا موانع موجود برای آن ها را کاهش میدهد و ضریب هزینه زمان را برای یادگیری یک زبان کاملا جدید از قرار داد هوشمند کاهش میدهد. خود این نکته به تنهایی ارز دیجیتال neo را به رقیبی قدرتمند برای اتریوم تبدیل میکند زیرا وجود زبان های برنامه نویسی رایج تر باعث میشود که قرار دادهای هوشمند و DApps روی آن مستقر شوند و به این ترتیب با افزایش تقاضا برای آن قیمت آن نیز افزایش میابد. در نهایت با توجه به ساختار هوشمندانه ای که دارد پیش بینی میشود از لحاظ تکنولوژیک از سایر ارزهای دیجیتال عملکرد به مراتب بهتری را ارائه کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *