ارز دیجیتال, ماینینک, مقاله

عوامل موثر بر قیمت ماینر

علت گرانی ماینر

علت گرانی ماینر

در دو هفته اخیر تغییرات زیادی در بازار تجهیزات ماینینگ رخ داد ، که اغلب افراد آن را وابسته به قیمت دلار و افزایش قیمت بیت کوین میدانند ، اما میتوان گفت در واقع اینطور نیست ، زیرا با وجود پایین آمدن قیمت دلار همچنان قیمت ماینر سیر صعودی طی میکند . در این مقاله به بررسی عاملی که شاید مهمترین علت گرانی ماینر نیز باشد میپردازیم. با تهران ماینر همراه باشید. فعالان در حوزه استخراج بیت کوین ، تجهیزات دست دوم را خریداری میکنند و از طریق فارم ها و نیروگاه های آبی استخراج بیت کوین را انجام داده و کسب در آمد میکنند. در این وضعیت کسب و کار این افراد در تابستان  به سود دهی بیشتری نیز  میرسد. دلیل آن هم این است که در طول یک فصل  میزان برق بالایی توسط نیروگاه ها بصورت مازاد تولید شده اند همین امر باعث رقابت در کاهش هزینه برق میشود. همین امر بر بازار گسترده استخراج بیت کوین تاثیر گذار و علت گرانی ماینر نیز میباشد ، میشود.

کاهش قیمت برق

Hashage یک کمپانی بزرگ در شهر Chengdu میباشد که دارای منابعی برای تامین ۶ فارم ماینینگ ، حدود ۲۰۰۰۰۰  دستگاه ، داراست ، در این شرایط هزینه برقی معادل ۲۵/. یوآن (۰۳۷/۰ دلار ) برای هر کیلووات در ساعت برای هر ماینر میباشد. Xun Zheng  مدی عامل کمپانی Hashage در مصاحبه با coindesk  گفت در ماه گذشته کمپانی با ماینرهای شخصی و فارم های بزرگ برای  تامین تقاضا مجموعا یک میلیون چیپ مذاکره کرده  .

گرانی ماینر با کاهش قیمت برق در چین

براساس گفته های Zheng ، ماینرهای شخصی هرکدام بطور میانگین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ماینر را شامل میشوند ، در حالی که فارم های بزرگ صدها هزار دستگاه را شامل میشوند. همچنین او افزود ، هزینه دقیق برق با ایستگاه های آبی محلی تا پایان مارس مشخص نمیشود ،  در حالا حاضر فعالان حوزه ماینینگ در جستجوی منابع و مذاکره با فارم های بزرگ ، قبل رسیدن فصل تابستان هستند و در این مدت به اندازه کافی زمان برای انتقال تجهیزات به کوه و ارتفاعات فراهم است.

او همچنین افزود بخش بخش جالب قضیه بعد از این مورد شروع میشود.   فعالان حوزه ماینینگ از استان های Mongolia  و Xinjiang چین در جاهایی که هنوز از سوخت های فسیلی برای  راه اندازی فارم استفاده میکنند ، به این موضوع بسیار علاقه نشان میدهند. در این شرایط قیمت الکتریسیته ۳۵/۰ یوآن برای هر کیلووات تمام میشود.

همین یک صدم یوآن اختلاف برای ماینرها که در فارم های وسیع فعالیت میکنند رقم قابل توجهی است. مخصوصا این که یک بیت کوین در این بازار بزرگ حدود ۳۷۰۰ و حتی بیشتر می ارزد.برای مثال ماینر Antminer S9 حدود ۳۰ کیلووات در روز برق مصرف میبکند تنها یک کیلووات بیشتر از میانگین برق مصرفی خانگی امریکا در سال ۲۰۱۷ .

این به این معناست که برای هر دستگاه ، هزینه ای معادل ۴۵ هزارم دلار در هر روز صرفه جویی میشود که در ظاهر رقم ناچیزی بنظر میرسد. برای  فارمی با ۱۰۰۰۰ دستگاه ، تفاوت ۴۵۰ دلار در روز ، ۱۳۵۰۰ دلار در ماه میشود.

تقاضا برای ماینر دست دوم

در این سطح تقاضا اسیک ماینر دست دوم ، به خصوص برای Antminer S9 بسیار بالا میرود. براساس صحبت های Zheng یک دستگاه دست دوم S9 با توجه میزان آسیبی که دیده با قیمت تقریبی ۱۵۰ دلار میتواند خریداری شود با ظرفیت پردازش کمی بیشتر از ۱۰ ترلیون هش در ثانیه میشود.

در واقع بعضی عمده فروشان در حال حاضر اسیک ماینر S9 دست    دوم در بازار های آنلایم مثل علی بابا ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار بفروش میرساندند ، هنگامی که وبسایت اصلی بیت مین قیمت های سری جدید s9  را ۴۵۰ دلار قرار میدادند. با این حال از طریق کانال های غیر S9 سری جدید را تا ۳۰۰ دلار نیز میتوان خریداری کرد.

Tyler Xiong رییس بخش بازاریابی خدمات استخر و کیف پول Bixin میگوید ، در  این اکوسیستم آخرین باری که ماینرها در اواخر سال ۲۰۱۸ خاموش شدند قیمت ماینرهای دست دوم به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کردند. در حال حاتضر دستگاه s9 مثل AK-47 در بین ماینرها میماند.  همچنین او افزود ، در حال حاضر بهترین عملکرد را ازنظر قیمت ، ماینرهای دست دوم میباشند.

همچنین کمپانی Bixin قصد دارد تعداد ماینرهای خود را در Sichuan در طی فصل تابستان افزایش دهد ، در جمع بندی منابع تخمین زده شده برای فارم های اصلی این منطقه تعداد دستگاه های پروژه Zheng  در مجموع به یک و نیم میلیون خواهد رسید. او همچنین توضیح داد که این یک تمرین متداول برای فارم ها برای رسیدن به توافق با نیروگاه های آبی میباشد تا بتوانند تا ۸۰ درصد ضرفیت آن ها را بکار گیرند. این بدین معناست که فارم ماینر دیگر به ازای دستگاه ها هزینه برق پردا خت نمیکند بلکه بر اساس توافق صورت گرفته با نیروگاه هزینه را میپردازد.

به همین دلیل Zheng میگوید ، علاوه بر میزبانی دستگاه های ماینر ، تصمیم قاطع دارد ۲۰۰۰۰ اسیک ماینر دست دوم در نیمه سهم خودش قرار دهد.به علاوه او تخمین زده کل هش ریت شبکه بیت کوین در تابستان به رقم بالای ۷۰ quintillion هش برثانیه میرسد ، این در حالی است که بالاترین رقم هش ریت در تاریخ بیت کوین در تابستان ۲۰۱۸ بوده که معادل ۶۱ هش برثانیه است.

علت گرانی ماینر

Zheng گفت ” ما فکر میکردیم تجهیزات میتواند بیشتر از تقاضا باشد ولی مجموع دستگاه های موجود در بازار ، به علاوه دستگاه های تولید شده توسط تولید کنندگان بزرگ مجموع تقاضای بازار را پوشش میدهد.

اما سوال اصلی این است چه تعداد ماینر برای پیروزی در این قمار لازم است.

تغییر بازار ماینر

ولی هرسال در تابستان ، مقدار زیادی باران و آب در Garze و Ngawa تبت وجود دارد که شامل قوانین Sichuan جایی که تعدادی زیادی از فارم ماینینگ ها وجود دارند میشود. چیزی که وضع امسال را با تابستان سایر ساله ها متفاوت میسازد ، تغییرات دینامیک در بازار میباشد.

YunZhao  ، یکی از موسسان فارم Hashage ، کسی که شغل مدیریت کل را رها کرد تا یک سازمان ماینینگ در Sichuan به ماینینگ دریا را شروع کند . در مورد بازاری که در گذشته در کنار بازار تولید کنندگان تجهیزات ماینینگ قرار داشت توضیح میدهد. در یک بازار احمقانه و آشفته ، خرید تجهیزات ماینیگ بسیار دشوار است . در گذشته پیدا کردن تجهیزات در فارم ماینینگ ها ، به دلیل اینکه قیمت برق آن قدرها هم زیاد نبود ، خیلی ساده میسر میشد. این چیزی بود Hashage در مصاحبه با وبسایت Coindesk ابراز کرد.

این همان دلیلی بود که او اولین فارم را امسال در Sichuan سازماندهی کرد تا تعادل تجهیزات ماینینگ و تقاضای بازار را ایجاد کند. Xiong از کمپانی Bixin نیز نظری مشابه را رائه میکند. در این وضعیت ، بازار به نفع ماینرها و فارم هایی که کمترین هزینه برق را داشته باشند تغییر میکند.

مازاد عرضه قدرت

به علاوه مساله جالب در این شرایط راهکاری از دولت های محلی است که امکان مالکیت نیروگاه های برق آبی را فراهم می آورد که باعث مشارکت بیشتر در زمینه مبادله انرژی الکتریکی میشود امکان فروش برق بصورت آزاد توسط نیروگاه های خصوصی را فراهم می آورد. با نگاهی به گذشته میتوان گفت نیروگاه های آبی چین به دو دسته تقسیم میشوند : گروهی که جزو مجموعه اغیالتی کشور حساب میشوند و آن هایی که حساب نمیشوند .

برای واجد شرایط ادغام هستند ، دولت معمولا مقدار مشخصی از انرژی الکتریکی آن ها را خریداری میکنند بنابراین منابع ورودی آن ها پایدار میشود. اما آن هایی که شامل این شرایط نیستند مجبورند مشتریان ثابت خود را برای رقابت حفظ کنند.

دولتمداران استانی Sichuan یک روش کاربردی در آگوست ۲۰۱۸ برای اصلاح اساسی شرایط ارائه کردند . اگرچه این هشدار صنعت خاصی را مورد هدف قرار نداده . تاکید آن بر بزرگ شدن چشم انداز مشتریان است که میتواند در تبادلات برق موثر باشد. هدف پایانی استفاده بهتر از الکتریسیته تولید شده در این منطقه میباشد ، بطوری که این انرژی هدر نرود. این هشدار همچنین دولتمداران را مورد خطاب قرار میدهد ، تا شهرک های صنعتی را نزدیک نیروگاه ها ایجاد کنند

نتیجه گیری

با تمام تغییرات و جهش عجیب صورت گرفت در بازار تجهیزات ماینینگ با این حال همچنان فارم ماینیگ و به طور کلی استخراج ارز دیجیتال همچنان نوعی قمار است زیرا بسیار وقایع غیر قابل پیش بینی برای آن ، ممکن است در آینده اتفاق بیفتد.

این مقاله ترجمه ای بود از coin Miners Are Investing Again, Expecting a Cheap Power Boom Soon با کلیک روی آن میتوانید متن اصلی مقاله هم دسترسی پیدا کنید.

برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ و همچنین دریافت مشاوره تخصصی در زمینه استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ، راه اندازی فارم ، خرید بیت کوین ( فروش بیت کوین ) با تهران ماینر تماس حاص فرمایید در اسرع وقت پاسخگوی تماس شما خواهیم بود.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *