اتریوم, ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

پیش بینی آینده بیت کوین

تحول آینده بیت کوین

تحول آینده بیت کوین

از زمان معرفی بیت کوین توسط ناکاموتو تا امروز و تحول آینده بیت کوین  ، حوزه ارزهای دیجیتال فراز نشیب های زیادی را طی کرده . از بالا رفتن سرسام آور قیمت آن گرفته تا سقوط آن همه جزو تحولات آن میباشند. عده زیادی سرمایه های خود را از فارم ماینینگ بیرون کشیدند و فارم های زیادی در سرتاسر دنیا خاموش شدند ، عده زیادی همچنان در ایین زمینه سرمایه گذاری میکنند. اما سوال اینجاست ، چه آینده ای در انتظار بیت کوین و ارزهای دیجیتال است. با تهران ماینر همراه باشید.

تغییرات آینده بیت کوین

اگر بخواهیم واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم کسی نمیتواند تحول آینده بیت کوین را بطور دقیق پیش بینی کند ، و فقط براساس شواهد و احتمالات میتوان حدس هایی زد با این حال خود اوج گرفتن قیمت بیت کوین در گذشته همچنان وسوسه کافی برای اینکه در این راه سرمایه گذاری کنیم را داراست. فکرش رو کنید در مدت کوتاهی میلیاردر شوید!!! جمله وسوسه انگیزی است.

با این حال وجود ابهام در آن کار را کمی دشوار میکند.

بیت کوین و آینده

اما برای پیشبینی تحول آینده بیت کوین میتوانیم همیشه از بررسی وقایع دنیای واقعی داشته باشیم. این وقایع میتواند پیشرفت تکنولوژی ، شراکت جدید ، تغییرات سیاسی جهان و…. باشد.

مهمترین چیزی که قبل از تصمیم برای سرمایه گذاری نیاز است تا انجا دهید تحقیقات شخصی خودتان است. فراموش نکنید ، هرگز یک ارز دیجیتال را بخاطر تغییر قیمت شگفت انگیز آن یا صرفا بخاطر اینکه مورد توجه دوستانتان است انتخاب نکنید زیرا در نهایت میبینید هرکس عقیده ای دارد و نمیتوان گفت کدام یک درست میگوید. در ابتدا نظر چند صاحب نظر در زمینه ارزهای دیجیتال را در مورد تحول آینده بیت کوین بررسی میکنیم.

آینده بیت کوین از دید مک آفی

اولین پیشبینی که برای سال ۲۰۲۰ میخواهیم بررسی کنیم توسط جان مک آفی (طراح و مدیر کمپانی مک آفی تولید کننده آنتی ویروس مک آفی) ارائه شده.  با توجه به سابقه پیشگویی های بسیاری که مک آفی در زمینه ارزهای دیجیتال در گذشته انجام داده ، میتوان این پیشگویی آینده بیت کوین را نیز تا حد زیادی قابل اطمینان دانست.

مک آفی پیش گویی که برای تحول آینده بیت کیون در سال ۲۰۲۰ کرده ، رسیدن قیمت آن به ۵۰۰۰۰۰ هزار دلار میرسد. اگه احساس میکنید این به قدر کافی احمقانه نبود ، او آن را تا ۱۰۰۰۰۰۰میلیون دلار افزایش داد. اساس این پیش بینی مک آفی ، مدل طراحی شده توسط خود اوست .

بیت کوین

در هرحال کسی نمیداند این مدل چیست اما باید توجه کرد که در صورت به وقوع پیوستن پیش بینی ۱۰۰۰۰۰۰ دلاری او ، ظرفیت بازار بیتکوین به ۱۵ ترلیون دلار خواهد رسید. اصطلاح حجم بازار برای مجموع ارزش یک دارایی یا یک بیزینس بکار میرود.    این مقدار با ضرب کردن قیمت فعلی بازار در مجموع مقدار بیت کوین ها بدست می آید.

خب دوباره بر میگردیم به بحث پیشگویی مک آفی . در این شرایط بیت کوین نیاز دارد ارزش خود را ۴۹۰۰ درصد از حداکثر قیمتی که داشت ، یعنی ۲۰۰۰۰ دلار افزایش دهد. در هرحال اگر این رود ادامه پیدا کند ، کسی چه میداند ، در آینده چه اتفاقی می افتد.

پیش بینی آینده بیت کوین از تام لی

تام لی از تحلیلگرانی است که برای سازمان تحقیقات ارز دیجیتال کار میکند و شهرت او بخاطر برنامه زنده تلویزیونی در مورد عملکرد قیمت بیت کوین میباشد.  بر اساس عقیده لی آینده بیت کوین به این صورت است که ، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به ۹۱۰۰۰ دلار میرسد.این محقق خاص تجربه بالایی در تحلیل نمودارها دارد.

بررسی حرکت تغییر تاریخی قیمت بیت کوین روی نمودار میتواند نشان دهنده تغییرات احتمالی آن در آینده باشد. البته این آنالیز برای بیت کوین نتیجه میدهد زیرا سایر کوین ها در ۹ سال گذشته به قدر کافی مبادله نشده اند. هر چه جامعه نمونه کمتر باشد با قطعیت کمتری میتوان در مورد آن نظر داد.

پیش بینی آینده بیت کوین از اوساتو آوان نومایو

اوساتو آوان نومایو یکی از مهمترین فعالان و سرمایه گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین ، در مورد آینده بیت کوین این است که ، جایزه ماین کردن بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به نصف مقدار فعلی خواهد یعنی از ۱۲/۵ BTC به ۶/۲۵ BTC  کاهش پیدا میکند. و شما در نمودار خواهید دید بیت کوین در گذشته جایزه بیت کوین دوبار نصف شده است.

در سال ۲۰۱۲ از ۵۰BTC به ۲۵BTC و در سال ۲۰۱۶ از ۲۵BTC  به ۱۲/۵BTC کاهش پیدا کرده است. این تغییرات نشان میدهد هربار که جایزه نصف شده قیمت بیت کوین اوج گرفته است. برای مثال یک سال پس از اولین کاهش جایزه بیت کوین  قیمت آن به هزار دلار و یک سال پس از دومین کاهش جایزه بیت کوین قیمت آن به۱۹۵۰۰ دلار رسید.

پیشبینی آینده بیت کوین فران استرانجار

آخرین پیشبینی در مورد تحول آینده بیت کوین که میخواهیم بررسی کنیم توسط فران استرانجر مدیرعامل کمپانی Brave new coin (فعال در زمینه ارزهای دیجیتال) ارائه شده است. او عقیده دارد قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به رقم ۲۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید. او استدلال میکند مصوبات دائما زیاد میشوند و همین باعث میگردد .

این تاثیر خوبی دارد چون باعث میشود مردم بیش تر و بیشتر از بیت کوین استفاده کنند. همین قیمت بیتکوین را دوره ای افزایش میدهد. در واقع در کشورهایی مثل ژاپن که بیش از ۲۰۰۰۰۰ فروشگاه برای خرج کردن بیت کوین وجود دارد ، شما میتوانید بیت کوین ها را در دنیای واقعی خرج کنید. خود همین امکان استفاده میتواند قیمت ها و همچنین کاربردی بودن بیت کوین در دنیای واقعی را نشان دهد.

نقشه راه بیت کوین

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، نکته مهم در مورد آینده بیت کوین ، وقایعی است که در دنیای واقعی رخ میدهد مثل پیشرفت های فنی و قوانین و آیین نامه ها. در دنباله برخی از این موارد را برای شما می آوریم .

بیت کوین و پیشرفت های فنی

اگرچه بیت کوین در حال حاضر ارز شماره یک بازار سرمایه گذاری است و دارای شهرت و استفاده در دنیای واقعی میباشد ، اما سطح عملکرد مقدار معاملات آن کمی پایین است به عبارتی دیگر ارزهای بسیار زیادی هستند که ارزان تر ، سریع تر و مقیاس پذیرتر هستند. برای مثال معامله بیت کوین حدود ده دقیقه طول میکشد این در حالی است که اتریوم ۱۶ ثانیه صورت میگیرد.

در ضمن هزینه های بیت کوین در حال حاضر بسیار بیشتر از میزان استفاده آن است . ثالثا نکته سوم که شاید مهمترین نکته نیز باشد این است که ، بیت کوین قابلیت تنها ۷ معامله در ثانیه را دارا میباشد این مقیاس پذیری بیت کوین در حال حاضر بزرگترین مشکل آن میباشد.

آینده ارزهای دیجیتال

این مسائل  تحول آینده بیت کوین در راه رشد را بخطر می اندازد. مثلا ارزهایی مثل Neo  و Riple قابلیت هزاران معامله در ثانیه را دارند. پس بیت کوین برای دوام آوردن در بازار معاملات نیازمند ، باید بهبودهای فنی زیادی را ایجاد کند.

کمپانی Lighting Lab  در حال توسعه پروتکلی برای افزایش سرعت معاملات بیت کوین است که تقریبا به این هدف بسیار نزدیک شده است. پروتکل آن ها که Lighting network upgrade  نامیده میشود این امکان را فراهم می آورد که حجم معاملات بیت کوین به میلیون ها معامله در ثانیه برسد و علاوه برای این معاملات بیت کوین را به مراتب سریع تر و ارزان تر انجام میدهد.

بیت کوین و قوانین و مقررات

با اینکه بیشتر از ده سال از شروع معاملات بیت کوین میگذرد ، قوانین و مقررات مجود برای آن هنوز بسیار ساده و سطحی هستند. این تئوری وجود دارد که در صورت شروع دولت ها برای تصویب قوانین روی بیت کوین و سایر ارزها ، تاثیری منفی روی قیمت آن خواهد داشت.

نگاهی به ژاپن می اندازیم . ژاپنی ها اولین کشوری بودند که به طور کامل بیت کوین را قانونی کردند و از آن در مبادلات مالی و صنعت استفاده کردند. در واقع قوانین در ژاپن طوری تنظیم شد که بیت کوین مثل ین رسمی ژاپن قابل مبادله در خرید و فروش های روزمره شد. پس از وضع این قوانین ژاپن بزرگترین وضع مبادلات بیت کوین را در سطح جهان داراست.

 بیت کوین و تصویب و شراکت

همانطور که پیش از این اشاره کردیم  ۲۰۰۰۰۰ فروشگاه در ژاپن هستند که بیت کوین را قبول میکنند اگرچه فروشگاه هایی هم در امریکا و انگلیس هستند که بیت کوین را قبول میکنند اما تعداد آن ها بسیار کم تر است.

در حال حاضر روز به روز بر تعداد کمپانی هایی که بیت کوین را قبول میکنند افزوده میشود. این شرایط این امکان را فراهم میکند که مردم بیشتر از بیت کوین استفاده و آن را به عنوان ارز روزمره قبول کنند این روز به روز به ارزش این ارزها می افزاید.

اساسا اگر بیت کوین بتواند در  استفاده روزمره قرار بگیرد ، میتوانینم واقعا به آینده بیت کوین دیدی مثبت داشته باشیم.

بیت کوین و رقابت

با این که بیت کوین ارز شماره یک در بین ارزهای دیجیتال است نباید فراموش کنیم تحول آینده بیت کوین تحت تاثیر سایر ارزهای دیجیتال نیز هست. بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال دیگر هم در بازار وجود دارند.

با این که بسیاری از این ارز ها مانند اتریوم از سایر پروتکل های بلاک چین استفاده میکنند ، تعداد زیادی بلاک چین شخصی هم وجود دارند. در این شرایط هیچ تضمینی وجود ندارد کدام ارز در راس ارزها قرار بگیرد ، بنابراین شما باید اطلاعات خود را دائما بروز کنید و به قدر کافی در مورد هریک از پروژه ها مطالعه کنید.

علاوه بر تمام این ها بانک های مرکزی و دولت های مختلف تلاش میکنند ارز دیجیتالی اختصاصی خود را روانه بازار کننند. هرکدام از این ارزها میتواند مستقیما با بیت کوین وارد رقابت شود.

حالا شما با برخی وقایع دنیای واقعی که میتواند مستقیم بر قیمت بیت کوین تاثیر بسزایی داشته باشد آشنا شدید.

جمع بندی نهایی

به پایان مقاله تحول آینده بیت کوین رسیدیم!!! اگر از اول تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید ،تا حدی فهمیدید چه عواملی بر آینده بیت کوین تاثیر گذارند. با تمام این بررسی ها نظر شما چیست؟ خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید؟ نظرات خود را همراه با دلایل برای ما در در بخش نظرات وارد کنید و ما نیز به نوبه خود پاسخگوی نظرات شما با دلایل خود هستیم ، شایدکمک هم به نتایج مطلوبی برسیم ، کسی چه میداند!!!!

این مقاله ترجمه آزادی بود از سایت Bitdegree.org و با عنوان اصلی  Bitcoin Price Prediction 2020 – What to Expect با کلیک روی عنوان میتوانید رو به متن اصلی مقاله نیز دسترسی پیدا کنید.

برای هرگونه مشاوره تخصصی در زمینه فارم ماینینگ و راه اندازی فارم با تهران ماینر تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *