ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

ماشین حساب بیت کوین

ماشین حساب

ماشین حساب بیت کوین چیستبازار ارزهای دیجیتال همواره دارای شرایط پر نوسان و البته تغییر قیمت ‏های شدیدی در طول زمان‏ های مختلف بوده است. به طوری که این تغییرات و نوسانات قیمتی صورت گرفته، تأثیرات مستقیمی را بر تجارت‏ های این عرصه داشته است. در برخی از زمان‏ ها، قیمت افزایش چشمگیری داشته و در برخی دیگر از زمان‎ ها نیز با کاهش چشمگیر  رو به رو بوده ایم. در این راستا، ارز دیجیتال بیت کوین، به عنوان مهم‏ ترین ارزی بوده است که نوسانات قیمتی آن بزرگ ترین تأثیرات را بر روند فعالیت های سرمایه گذاری در بازار داشته است.حال یکی از نمودهای بارز تغییرات قیمت بیت کوین در عرصه استخراج ارزهای دیجیتال می‏ باشد که از طریق ماشین حساب بیت کوین می توان نسبت به میزان تأثیر این تغییرات آگاهی یافت.

محاسبه در آمد استخراج

در حال حاضر افراد زیادی در عرصه استخراج و ماینینگ ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. به طوری که سرمایه‏ های زیادی وارد این عرصه شده و افراد در پی کسب درآمدهای مناسب از این بازار می باشند. حال یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در کسب درآمد و سودآوری، محاسبه درست میزان هزینه های ورودی و میزان سودهای بدست آمده از عمل ماینینگ می باشد. مثلاً در مورد استخراج بیت کوین  ، این کار از طریق ماشین حساب بیت کوین صورت می گیرد.

عملکرد ماشین حساب بیت کویندر واقع منظور از ماشین حساب بیت کوین، همان مکانیزمی است که قادر است میزان سود آور بودن و یا ضرر دهی استخراج بیت کوین را برای افراد تولید کننده نشان دهد. در واقع در ماشین حساب بیت کوین ، بر اساس قیمت فعلی بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال ، محاسباتی در مورد تشخیص سودآوری عمل ماینینگ بیت کوین صورت می گیرد. به طوری که این ماشین حساب به طور بلادرنگ با قیمت بیت کوین هماهنگ می باشد. یعنی در واقع نوسانات آنی قیمت بیت کوین در این ماشین حساب در نظر گرفته می شوند. حال فرد تولید کننده با در اختیار داشتن ماشین حساب بیت کوین ، قادر است که میزان سودآوری عمل استخراج بیت کوین را به راحتی محاسبه نماید. البته در این کار، نیاز است که فرد تولید کننده، میزان برق مصرفی خود و همچنین قیمت برق مصرفی خود را نیز وارد محاسبات نماید.

bitmain calculatore

در واقع ماشین حساب با در اختیار داشتن قیمت بیت کوین و در کنار آن، میزان برق مصرف شده در عمل ماینینگ و قیمت برق مصرفی، یک سری محاسبات را در دستور کار خود قرار می دهد. در نهایت نیز مقدار خروجی قابل انتظار از ماینینگ بیت کوین بدست آمده و در اختیار تولید کننده قرار می گیرد.

معیار محاسبات ماشین حساب بیت کوین

البته باید در نظر داشت که مقادیر بدست آمده از محاسبات ماشین حساب بیت کوین ، تماماً بر اساس قیمت آن لحظه بیت کوین در بازار می باشد و با توجه به این که بازار ارزهای دیجیتال همواره با نوسانات قیمتی مختلف رو به رو می باشد، ممکن است در طی زمان های بعدی با افزایش میزان سودآوری و یا حتی ضرردهی عمل ماینینگ رو به رو شویم.پس نتایج بدست آمده از محاسبات سود و ضرر ماینینگ بیت کوین بر اساس قیمت آن لحظه بیت کوین بوده و ممکن است در طی زمان های بعدی شاهد تغییراتی در آن شویم.

در این بین در راستای محاسبه سود آوری عملیات ماینینگ بیت کوین سایت های بسیاری، خدماتی را در اختیار تولید کنندگان قرار می دهند. البته برخی از این سایت ها، به جای آن که میزان درآمد بدست آمده از عمل ماینینگ را محاسبه نمایند. سعی در مشخص نمودن تعداد بلاک های قابل ماین شدن می باشند. در واقع این نوع از ماشین حساب های بیت کوین با دریافت بلادرنگ میزان سختی استخراج بیت کوین و قیمت لحظه ای آن، گزینه هایی مانند قدرت hash rate را در اختیار تولید کننده قرار می دهند تا فرد تولید کننده با وارد کردن قدرت hash rate سیستم خود، بتواند میزان بلاک های قابل تولید در انتهای عمل ماینینگ را مشخص نماید.

تاثیر hash rate بر استخراج بیت کوین
در این شرایط بدیهی است که هر چقدر که دستگاه ماینینگ فرد تولید کننده، به روزتر بوده و از قدرت hash rate بیش تری برخوردار باشد، به همان میزان نیز سود آوری نهایی از عمل ماینینگ بیش تر خواهد بود پس هنگام خرید تجهیزات ماینینگ بیت کوین حتما به قدرت hash rate آن توجه کنید.

البته باز شایان ذکر است که نتایج بدست آمده از ماشین حساب بیت کوین، بیش تر از آن که رابطه نزدیکی با قدرت hash rate و سختی استخراج داشته باشد، تأثیرات بسیار بیش تری را از قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال می گیرد.

بیت کوین

پس با در نظر گرفتن این موضوع باید گفت که تولید کنندگان ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین، برای آن که بتوانند کار تولید پر سودتری را داشته باشند، نیاز است که دائماً از تغییرات قیمتی بیت کوین آگاهی داشته باشند و در صورت بروز نوسانات قیمتی مختلف، راهکارهای مناسبی را برای مقابله با این شرایط در نظر بگیرند.

ماشین حساب سایر ارزهای دیجیتال
از طرفی باید گفت که علاوه بر بیت کوین، ارزهای دیجیتال دیگری نیز هستند که مورد توجه تولید کنندگان قرار دارند. در واقع با توجه به وجود تنوع در دستگاه های ماینینگ در بازار و امکان استخراج ارزهای دیجیتال مختلف، تولید کنندگان علاوه بر بیت کوین، روی به استخراج ارزهای دیجیتال دیگری نیز آورده اند.

حال در این شرایط از آن جایی که شاهد وجود ماشین حساب بیت کوین هستیم، برخی از سایت ها، ماشین حساب هایی را در راستای محاسبه سود آوری استخراج سایر ارزهای دیجیتال نیز در نظر گرفته اند.از جمله ارزهای دیجیتال محبوب در این زمینه، می‏ توان به بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین و خانواده ارزهای دیجیتال مبتنی بر الگوریتم cryptonight اشاره نمود. به طوری که سایت های مختلف در اینترنت در کنار داشتن ماشین حساب بیت کوین، ماشین حساب هایی را برای محاسبه سود آوری این ارزها نیز در نظر گرفته اند.

سایت های معتبر ماشین حساب بیت کوین
دو مورد از مهم ترین ماشین حساب های استخراج بیت کوین و سایر ارزهای الکترونیک whattomine.com و cryptocompare.com میباشند. اما اگر بطور دقیق بخواهیم بگوییم whattomine.com به دلیل پشتیبانی از تمام ارزهای الکترونیک و همینطور دسته بندی سخت افزار ها کمک بسیار زیادی در مقایسه دقیق ارز ها و سود دهی هر یک از ارز ها به ما ارایه میکند.

نتیج گیری

حال در انتها می توان توصیه هایی بدین صورت داد که در عمل ماینینگ اگر زمانی با ضررهای مالی رو به رو شدید و دیدید که کار ماینینگ به دلیل کاهش قیمت ارز دیجیتال مورد نظر در استخراج ، با ضرر مالی رو به رو شده است، سعی در پیدا کردن راه حل هایی مانند تغییر ارز دیجیتال استخراج شده و یا بروز رسانی دستگاه ماینینگ در دسترس و … داشته باشید. در واقع بازار ارزهای دیجیتال دارای شرایط همواره متغیر می باشد که برای کسب موفقیت هر چه بیش تر در این عرصه، فرد تولید کننده باید خود را با این شرایط متغیر هر چه بیش تر هماهنگ تر نماید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *